www.Sare.ir

 

<<< روز گذشته

ارسال لينک اين صفحه به

Yahoo! Messenger

 دوستانتان

  Yahoo.com @

چهارم بهمن ماه يکهزاروسيصدوهشتادوسه

SubscribeIran-Sare2008 Group

جهت دريافت ايميلها و اخبار روزانه آدرس ايميل خود را وارد وسپس کليد Enter درصفحه کليد را فشار دهيد سپس يک ايميل برايتان ارسال ميشود که ميبايست آنرا Reply کنيد

براي اطلاع از نوسانات بازار بورس لينک زير را باز کنيد  New

http://www.bourse.sare.ir

مدت قرعه کشي تا 10 بهمن ماه مصادف با عيد سعيد غديرخم تمديد شد

   

 

   

 

كشته و مجروح شدن 59 نفر در سانحه جاده اي در نپال

جام جم آنلاين: پليس نپال اعلام كرد روز جمعه 21 ژانويه يك اتوبوس با بيش از 60 مسافر از يك جاده كوهستاني منحرف شد و به داخل دره اي به عمق 100 متر سقوط كرد.
در اين سانحه دستكم 42 نفر كشته و 17 نفر مجروح شدند. به گزارش راديو بين المللي فرانسه ، پليس نپال گفت يك اتوبوس مسافربري با بيش از 60 مسافر كه اغلب آنها شركت كنندگان يك مراسم ازدواج بودند در بخش پيوتان واقع در 325 كيلومتري غرب كاتماندو از جاده منحرف و به داخل دره اي به عمق 100 متر كه در آن رودخانه اي جريان دارد سرنگون شد.
در اين حادثه 10 نفر از مسافران در جا كشته شده و 32 نفر ديگر هنگام انتقال به بيمارستان به دليل شدت جراحات وارده جان خود را از دست دادند پليس نپال افزود 17 سرنشين نيز به شدت مجروح شده اند.
پليس نپال گفت جستجو براي يافتن ساير اجساد در اين رودخانه كوهستاني ادامه دارد.

«حوادث مرگبار جاده‌اي»
سردار انصاري: سالانه 5 هزار كيلومتر از جاده‌هاي كشور بحراني مي‌شود
ناجا:50 درصد خودروهاي مسافربري در طرح كنترل ناجا تخلف كرده‌اند

50 درصد خودروهاي كنترل شده ناوگان مسافربري در طرح كنترل ناجا تخلف كرده‌اند
به گزارش گروه «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران به دنبال كشته و مجروح شدن تعداد زيادي از هموطنان بر اثر تصادفات و سوانح جاده‌اي در برخي از محورهاي ارتباطي كشور در پايان هفته گذشته، نيروي انتظامي در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: نتايج حاصل از اجراي ضربتي كنترل ناوگان مسافربري و باربري نشان مي‌دهد كه متاسفانه حدود 50 درصد خودروهاي كنترل شده اعم از اتوبوس، ميني‌بوس، سواري كرايه، كاميونهاي باربري، داراي تخلفاتي بوده‌اند كه تاثير منفي بر سلامت جان مسافران و كالا داشته است.
پليس راه نيروي انتظامي در سراسر كشور ضمن اعمال قانون و برخورد مناسب و لازم اين حجم از تخلفات را به عنوان يك خطر براي جان و مال مردم تلقي مي‌كند؛ زيرا متاسفانه بي‌توجهي برخي از رانندگان ناوگان مسافربري در دوره‌هاي گذشته موجب كشته و زخمي شدن تعدادي از هموطنان عزيز در محورهاي مواصلاتي كشور شده است.
نيروي انتظامي به دارندگان وسايط نقليه عمومي و رانندگان و شركتهاي تعاوني حمل مسافر و كالا هشدار داد: در صورت ارتكاب و تكرار تخلفات، ضمن برخورد قانوني با عوامل خاطي و نيز شركتهاي مربوط به استناد مواد 11 و 12 قانون الزام شركتها و موسسات ترابري جاده‌اي به استفاده از صورت وضعيت مسافري و بارنامه نسبت به تعطيل كردن شركتهاي متخلف برابر مقررات اقدام خواهد شد.
نيروي انتظامي از جمله اين تخلفات به عدم كنترل موسسات تعاوني ناوگان مسافربري و باربري نسبت به همراه داشتن تجهيزات ايمني زمستاني از قبيل زنجير چرخ، لاستيك عاج‌دار مناسب، ‌مثلث شبرنگ، كپسول آتش نشاني، جعبه كمكهاي اوليه، دستگاه ناخودگراف سالم و خصوصا صورت وضعيت حمل مسافر و كالا، تخطي رانندگان از مقررات راهنمايي و رانندگي بويژه ارتكاب تخلفاتي نظير سرعت و سبقت غير مجاز، انحراف به چپ، تغيير مسيرهاي ناگهاني كه ضمن اعمال جريمه سنگين نسبت به برخورد تشديدي اقدام خواهد شد اشاره و خاطرنشان كرده است: كليه رانندگان وسايط نقليه سنگين و سبك كه قصد عبور و تردد از محورهاي كوهستاني برف گير كشور را دارند بايد زنجير چرخ و تجهيزات ايمني زمستاني مانند پوشاك گرم، سوخت،‌ مقدار كافي به همراه داشته و قبل از حركت، وسيله نقليه خود را مورد بازديد فني خصوصا از حيث برف پاك‌كن و سيستم گرمايشي و روشنايي قرار دهند و رانندگان قبل از حركت با شماره تلفن 8255555 مركز فرماندهي و كنترل جاده‌هاي پليس راه تماس گرفته تا از آخرين وضعيت ترافيكي مسيري كه قصد تردد از آن را دارند مطلع شوند.
ممنوعيت تردد در 5 محور كشور
رانندگان زنجير چرخ به همراه داشته باشند
رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك معاونت راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي نيز اعلام كرد: در حال حاضر تردد در 5 محور كشور ممنوع است.
سرهنگ خارق در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا در خصوص آخرين وضعيت راههاي كشور گفت: هم اكنون در محورهاي استانهاي ايلام و آذربايجان غربي بارش شديد برف وجود دارد كه تردد در اين محورها خصوصا در نقاط كوهستاني نيازمند زنجير چرخ است.
وي افزود: محور بندرعباس به خمير به علت طغيان رودخانه‌ها تا اطلاع ثانوي مسدود و محور ايرانشهر به چابهار نيز از ساعت 16 تا 6 صبح روز بعد به لحاظ عدم ايمني مسدود و تردد در آن ممنوع است .
رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك معاونت راهنمايي و رانندگي ناجا تصريح كرد: تردد وسايط نقليه سنگين نيز در محورهاي شهركرد به ايذه و كرج به چالوس تا اطلاع ثانوي ممنوع و محور شمشك به ديزين نيز تا اطلاع ثانوي مسدود است.
وي افزود: شهروندان مي توانند براي كسب اطلاعات آخرين وضعيت راههاي كشور با شماره تلفن 8255555 به صورت شبانه‌روزي تماس بگيرند.
سرهنگ خارق با اشاره به اين كه تردد در محورهاي برف‌گير كشور مستلزم زنجير چرخ است، گفت: ماموران پليس راه از تردد خودروهاي فاقد زنجير در اين محورها جلوگيري مي‌كنند.
وي در عين حال تصريح كرد: رانندگاني كه قصد تردد در محورهاي سردسير و كوهستاني كشور را دارند ضمن اطمينان از وسايل گرمايشي خودرو ، زنجير چرخ ، غذاي كافي و پوشاك گرم با احتياط كامل و رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي در اين محورها تردد كنند.
بحراني شدن سالانه 5 هزار كيلومتر از جاده‌هاي كشور و خروج از شرايط استاندارد
در اين حال معاون راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در گفت‌و‌گويي با ايسنا با اشاره به وجود 3 هزار نقطه حادثه‌خيز در كشور و بحراني شدن سالانه 5 هزار كيلومتر از جاده‌ها و خروج آنها از شرايط استاندارد گفت: طرح جامع پليس راه با هدف انتظام بخشي به عبور و مرور و كاهش تصادفات تدوين مي‌شود.
سردار محسن انصاري در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به ورود سالانه بيش از يك ميليون خودرو به ناوگان حمل و نقل كشور و افزايش يك درصدي رشد تصادفات جاده‌اي كشور در سال جاري افزود: بيش از 95 درصد سفرها در كشور به صورت زميني انجام و بيش از 250 ميليون نفر سالانه با وسايط نقليه همگاني جابجا مي‌شوند.
وي به رشد روزافزون سفر شهروندان اشاره و بر ضرورت افزايش امنيت در جاده‌هاي كشور تأكيد كرد و گفت: با افزايش اين سفرها، نقش پليس راه در كنترل تردد و انتظام‌بخشي عبور و مرور و كاهش تصادفات بيشتر مي‌شود.
معاون راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي افزود: بدين جهت بايد سيستم پليس راه ارتقا يافته و ضمن رسيدن به استانداردهاي جهاني، از وضعيت مطلوبي برخوردار شود كه بر اين اساس طرح جامع پليس راه كشور در حال تدوين است.
وي با اشاره به طرح جامع پليس راه به ايسنا گفت: اين طرح شامل سه مرحله كلي «تحليل موقعيت پليس راه كشور در شرايط حاضر»، «بررسي وضعيت مطلوب با استفاده از تجارب پليس راههاي جهان و مباني نظري و فرهنگ بومي كشور از طريق مدلسازي» و «معماري و طراحي پليس راه كشور از طريق تدوين طرح راهبردي نظام جامع توسعه پليس راه با تدوين حوزه‌هاي راهبردي، پشتيباني و اجرايي و عملياتي پليس راه» است.
سردار انصاري خاطرنشان كرد: در طرح جامع پليس راه كشور چشم‌انداز آينده، رسالت و مأموريت، اهداف، طراحي ساختار كلان، تعيين راهبردهاي اصلي و پشتيبان و همچنين ارايه برنامه‌هاي عملياتي و اجرايي جهت تحقق اهداف پليس راه، ديده شده است.
وي با اشاره به اين كه تدوين اين طرح تا كنون 40 درصد پيشرفت داشته است، اظهار اميدواري كرد كه پس از تدوين، با تصويب فرمانده ناجا از اوايل سال آينده اجرايي شود

اجراى حكم محمدخانى  در دادسراى جنايى

گروه حوادث: حكم ناصر محمدخانى صبح روز پنجشنبه در دادسراى امور جنايى تهران اجرا شد.وى كه پس از صدور حكم اعتراضى به آن نكرده بود صبح روز پنجشنبه به شعبه اجراى احكام دادسراى امورجنايى تهران مراجعه كرد وحكم درباره وى اجرا شد.
لازم به ذكر است وى به همراه شهلا در پرونده قتل همسرش در شعبه ۱۱۵۷ دادگاه جنايى تهران محاكمه وبه حكم قاضى جعفرزاده به شلاق وجريمه نقدى محكوم شده بود

فرمانده انتظامي استان تهران اعلام كرد:
رشد 73 درصدي كلاهبرداري و كاهش 28 درصدي جرايم مسلحانه
اجراي طرح مراقبتهاي ويژه در محورهاي ارتباطي 5 استان كشور

فرمانده انتظامي استان تهران اعلام كرد: كلاهبرداري طي 9 ماه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان تهران 73 درصد رشد كرده است.
به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا سردار زارعي روز شنبه تصريح كرد: طي اين مدت 8 هزار و 376 مورد سرقت رخ داد كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد كاهش يافته است.
وي با اشاره به كاهش 28 درصدي جرايم مسلحانه در استان تهران، شمار اين جرايم را 59 فقره عنوان كرد و گفت: اين تعداد در سال گذشته 82 مورد بوده است.
سردار زارعي ربودن احشام، سرقت از منزل، مغازه و اماكن، جيب‌بري و كيف‌قاپي را با كاهش مواجه دانست و گفت: 59 هزار و 121 متخلف در مدت ياد شده و در ارتباط با جرايم مختلف دستگير شدند كه 3 هزار و 969 تن از اين تعداد را زنان تشكيل مي‌دهند.
وي افزود: 649 نفر از دستگيرشدگان جرايم مختلف در گروه سني زير 14 سال، 24 هزار و 173 نفر، ‌15 تا 24 سال ، 26 هزار و 861 نفر 25 تا 39 سال، 7 هزار و 438 تن نيز در گروه سني 40 سال به بالا قرار دارند.
به گفته سردار زارعي 24 هزار و 149 نفر از اين افراد، متاهل، 34 هزار و 972 نفر مجرد و 5 هزار تن نيز تبعه خارجي و عمدتا افغاني بوده‌اند.
وي گفت: 24 هزار و 846 تن از متخلفان دستگير شده را شاغلين و 34 هزار و 275 نفر را بيكاران تشكيل مي‌دهند.
سردار زارعي با اشاره به افزايش 600 درصدي اعمال جرايم رانندگي و قانون در زمينه تخلفات رانندگي، ارزش ريالي اين جريمه‌ها را بالغ بر 94 ميليارد و 360 ميليون و 513 هزار ريال اعلام كرد.
به گفته وي يك ميليون و 581 هزار و 597 مورد تخلف رانندگي درون‌شهري در اين مدت ثبت شده است.
سردار زارعي از امضاي قراردادي بين وزارت راه و نيروي انتظامي خبر داد و گفت: بر اساس اين قرارداد محورهاي ارتباطي 5 استان كشور از جمله تهران و مازندارن تحت مراقبت‌هاي ويژه و جدي قرار مي‌گيرد و نسبت به تجهيز نقاط آسيب‌پذير و حادثه‌خيز آن اقدام مي‌شود.
سردار زارعي با اشاره به آمار تصادفات دي ماه سال جاري در استان تهران گفت: در اين مدت 18 هزار و 74 مورد در جاده‌هاي برون‌شهري و 4 هزار و 492 مورد در 30 كيلومتري شهرها اتفاق افتاده و تصادفات درون‌شهري نيز 18 درصد كاهش داشته است.
وي در ادامه مجموع كشفيات انواع مواد مخدر در استان تهران را طي 9 ماه گذشته 4 هزار و 600 كيلوگرم اعلام و تصريح كرد: بيشترين فراواني كشفيات مواد مخدر مربوط به ترياك و حشيش و نزديك به 4 هزار و 300 كيلوگرم نيز خشخاش و مخلفات مربوط به آن بوده است.
به گزارش ايسنا فرمانده انتظامي استان تهران با اشاره به اين كه 10 هزار و 450 آمپول تزريقي اعتياد، يكصد عدد قرص اكستازي و دو كيلوگرم كريستال در مدت مذكور كشف شده است، افزود: مجموع دستگيريهاي افراد در ارتباط با جرايم مواد مخدر، 23 هزار و 734 نفر بوده كه 23 هزار و 297 تن از آنان مرد و 437 زن بوده است.
به گفته وي، همچنين طي اين مدت 74 باند مواد مخدر متلاشي شده است.
وي به كشفيات كالاهاي قاچاق استان تهران اشاره و ارزش ريالي آنها را بيش از 9 ميليارد تومان اعلام كرد.
سردار زارعي به كاهش 30 درصدي جرايم درون‌سازماني نيروي انتظامي استان تهران اشاره كرد و اظهار داشت: به دنبال 4 هزار تماس مردم با 197 طي 9 ماهه اخير، با 147 نفر از ماموران نيروي انتظامي استان برخورد قاطع شده است. همچنين طي 9 ماهه اخير 100 نفر از ماموران به دليل شكاياتهاي مردمي از سازمان اخراج شدند.
سردار زارعي با اشاره به شناسايي محل بكارگيري اتباع خارجي بويژه افغانيان در استان تهران افزود: در حال حاضر 290 هزار تبعه مجاز و 236 هزار نفر تبعه غيرمجاز در استان حضور دارند كه از تعداد افاغنه غيرمجاز 170 نفر به طور كامل شناسايي و محل بكارگيري آنها مشخص شده است.
سردار زارعي اظهار داشت: 70 درصد محل‌هاي بكارگيري اتباع غيرمجاز نيز شناسايي شدند كه متاسفانه تعدادي از آنها در مراكز دولتي به كار گمارده ‌شده‌اند.
فرمانده انتظامي استان تهران از دستگيري 2 باند قاچاق انسان در اين استان خبر داد و تصريح كرد: در اين زمينه 32 نفر دستگير شدند.
وي بيشترين فراواني دستگيري اراذل و اوباش در استان تهران را نيز مربوط به شهرستان كرج با 385 نفر و پس از آن به ترتيب شهريار 360 نفر، ورامين 180 نفر و پاكدشت 105 نفر دانست.
سردار زارعي به تجهيز مراكز انتظامي در شهرستانهاي استان تهران اشاره كرد و افزود: ظرف دو هفته آينده دو كلانتري در پاكدشت افتتاح و 100 نفر نيرو به اين شهرستان اعزام مي‌شود.
وي در پايان تاكيد كرد: مناطق حاشيه‌اي به دليل وضيعت خاص جغرافيايي و مهاجرپذيري و وجود اتباع شرايط ويژه‌اي داشته و بايد به مسائل انتظامي آن توجه بيشتري شود

دستگيري 600 نفر در چين

جام جم آنلاين: پليس چين به عنوان بخشي از مبارزه با قماربازي در اين كشور نزديك به 600 نفر را در 22 استان چين دستگير كرده است.
به گزارش BBC ، پليس به دو باند قماربازي آنلاين كه يكي از آنها در تايوان مستقر بود ، حمله كرد. گفته مي شود رقم شرط بندي در آنها تا 60 ميليون دلار مي رسيد.
قمار در چين ممنوع و غيرقانوني است اما قمار آنلاين در قمارخانه هاي مرزي رايج شده است و پليس مرزي به شدت دنبال پول هاي نقد غيرقانوني از مسافران است.
هفته گذشته كه معلوم شد يك مقام برجسته چيني در قمارخانه هاي كره شمالي بيش از 300 هزار دلار از پول دولت را باخته است مبارزه با قمار در اين كشور شدت گرفت. «كاي هائوون» از آن زمان ناپديد شده است.
يك مقام وزارت امنيت عمومي چين گفت: پليس 597 نفر را در ارتباط با گروه مستقر در تايوان دستگير كرد كه 202 نفرشان قمارباز و 395 نفر دلال بودند. پليس 2.8 ميليون دلار پول را ضبط كرد.
پليس يك نفر را نيز در پكن دستگير كرده است كه گفته مي شود دلال يك باند قماربازي بين المللي است كه روي نتايج مسابقه هاي فوتبال باشگاه هاي انگليس و ايتاليا شرط بندي مي كند.
اطلاعات رايانه اي نشان مي دهد قمار بازان گروه پكن در 6 ماه گذشته 133 ميليون دلار شرط بندي كرده اند.

كنفرانس مقابله با بلاياي طبيعي در كوبه پايان يافت
سيستم هشدار دهنده تسونامي سال آينده در اقيانوس هند راه‌اندازي مي‌شود

كشورهاي جهان كه هنوز در شوك حادثه تسونامي هستند، امروز شنبه در پايان كنفرانس كوبه تصميم گرفتند به منظور حمايت هرچه بهتر از شهروندان‌ در مقابل وقايع طبيعي، همكاري نزديك‌تري با يكديگر داشته باشند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، كنفرانس جهاني مقابله با بلاياي طبيعي در نخستين اقدام پس از توفان تسونامي كه منجر به كشته شدن 220 هزار تن شده است، براي راه‌اندازي يك سيستم هشدار دهنده تسونامي در اقيانوس هند توافق كردند.
انتظار مي‌رود از سال آينده اين سيستم در اقيانوس هند راه‌اندازي شود.
در پايان اين نشست كه با حضور 168 كشور جهان برگزار شد، مقرر شد تا بر اساس يك چارچوب عملي، اقدامات اساسي جهت كاهش تاثيرات نامطلوب وقايع طبيعي طي 10 سال آتي انجام شود.
در بيانيه‌ پاياني اين كنفرانس آمده است: بلاياي طبيعي يكي از بزرگترين چالش‌هايي است كه جهان امروز با آن مواجه است؛ چراكه سيل، زلزله و ديگر وقايع موجب عدم پيشرفت بشر مي‌شوند.
در جريان اين نشست، همچنين صليب سرخ جهاني از ادامه اجراي برنامه‌هاي خود براي كمك به كشورهاي فقير خبر داد.
در عين حال شركت‌كنندگان در كنفرانس كوبه ژاپن نتوانستند اهداف خاص يا زمان خاصي براي طرح خود تعيين كنند.
يكي از سازمان‌دهندگان كنفرانس كوبه كه از جانب سازمان ملل در آن حضور يافته بود، گفت: مذاكرات كنفرانس آرام پيش مي‌رفت؛ زيرا تعداد زيادي آراء بايد بررسي و اختلاف نظرهاي متعددي مطرح مي‌شد

دزدان ۳۰ گيتار را با خود بردند

گروه حوادث: سه سارق مسلح با حمله به يك فروشگاه لوازم موسيقى ۳۰ گيتار را به سرقت بردند.
تحقيقات پليسى درباره اين حادثه از بعد از ظهر روز شنبه ۲۶ دى ماه در پى شكايت مرد جوانى آغاز شد.اين مرد در شكايت خود به مأموران كلانترى ۱۴۵ ونك گفت: ساعت ۱۵ وقتى كه شاگرد مغازه ام به همراه دوستش در فروشگاه بودند سه مرد جوان به بهانه خريد گيتار وارد فروشگاه شده وبا تهديد قمه دست وپاى آنها ونگهبان ساختمان را بسته و تعداد ۳۰ گيتار را به ارزش ۸ ميليون تومان به سرقت بردند.پس از شكايت اين مرد پرونده دراختيار دايره اول پليس آگاهى تهران قرار گرفت ومأموران تحقيقات خود را آغاز كردند.دربررسى هاى مقدماتى مشخص شد سارقان پس از شناسايى محل زمانى كه مشترى داخل فروشگاه نبود وارد آنجا شده وبا تهديد اقدام به سرقت كرده اند.
مأموران درادامه تحقيقات خود با چهره نگارى يكى از سارقان رديابى هاى خود را براى شناسايى ودستگيرى سارقان آغاز كردند

هشدار نسبت به اغفال دختران در آرايشگاههاى زنانه غير مجاز

سرويس حوادث: مديركل نظارت بر اماكن عمومى ناجا گفت: اغفال دختران و زنان در آرايشگاههاى زنانه، اغلب در مراكزى صورت مى گيرد كه فعاليت غيرمجاز داشته و قانونمند عمل نمى كنند. سردار نجفى به ايسنا گفت: اغفال دختران در آرايشگاههاى مجاز به ندرت صورت مى گيرد. وى در عين حال به خانواده ها و دختران هشدار داد نسبت به فعاليت واحدهاى صنفى و اماكن عمومى هوشيارى لازم را داشته و از ايجاد و ادامه ارتباطات غيرمنتظره و مشكوك در مكانهاى غيرمجاز خوددارى كنند و آن را ساده نگيرند

مرگ پسر 13 ساله ايرلندي در جريان عمل آپانديس

جام جم آنلاين: علت مرگ پسر 13 ساله اي كه پس از عمل جراحي ساده آپانديس مرد ، نامعلوم است.
به گزارش بي بي سي ، «ميكي مك كالوم» كه روز 2 ژانويه به علت دردهاي شكم در بيمارستان «انتريم اريا» تحت عمل قرار گرفت ، ديگر به هوش نيامد و شنبه 15 ژانويه (26 دي) از دنيا رفت.
كارشناسان بيهوشي مستقل قرار است درباره مرگ ميكي نظر بدهند. پزشكي قانوني نيز قرار است درباره مرگ اين كودك اهل «پورتستوارت» ، لندوندري ، تحقيق كند.

زورگيرى از يك زن كارمند

گروه حوادث: سه سارق زورگير كه با سوار كردن يك زن اقدام به سرقت اموال وى كرده بودند ، تحت تعقيب مأموران قرار گرفتند.اين زورگيرى ، ساعت ۱۵ روز شنبه ۲۶ دى ماه سال جارى انجام گرفت. اين زن از محل كارش - صدا وسيما - براى رفتن به تجريش سوار خودروى پيكان سفيد رنگى شد كه پس از طى مسير كوتاهى با تهديد جوان اسلحه به دستى كه در صندلى جلو نشسته بود- به خارج از شهر كشانده شده بود .اين زن به مأموران گفت: آنها بلافاصله داخل كيفم را جست وجو كردند وپس از گذشت ساعتى مرا دريك منطقه بيابانى واقع در آزادشهر ازخودرو بيرون انداختند ومبلغ يك ميليون تومان پول را به همراه شناسنامه، دسته چك، جواهرات وتلفن همراهم را به سرقت بردند.به گزارش خبرنگار ما، با اعلام شكايت اين زن، تحقيقات مأموران اداره اول آگاهى تهران براى شناسايى سارقان آغاز شده است

نجات معجزه‌آساي يك نوجوان از چاه بي‌حفاظ ورزشگاه «سوخته‌سرايي»

عدم نصب حفاظ ايمني دهانه چاه منجر به سقوط يك نوجوان 12 ساله به داخل چاه فاضلاب شد.
به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا اين نوجوان كه «مهدي» نام دارد، عصر ديروز به همراه خانواده خود براي استفاده از فضاي ورزشگاه «سوخته‌سرايي» واقع در كوي 13 آبان رفته بود كه ناگهان پايش لغزيد و به عمق چاه فاضلاب سقوط كرد.
«قهرماني» فرمانده گروه امداد و نجات 6 سازمان آتش‌نشاني در اين باره گفت: در انتهاي پاركينگ اين ورزشگاه چاه فاضلابي كه پساب‌هاي استخر ورزشگاه در آن سرازير مي‌شد، بدون حفاظ و حصار ايمني رها شده بود كه اين شخص هنگام عبور از كنارش به داخل آن سقوط كرد.
وي افزود: خوشبختانه با تلاش امدادگران آتش‌نشاني و كمك مردم اين نوجوان 12 ساله سالم از عمق چاق بيرون كشيده شد.
«مهدي» نوجواني كه در داخل چاق سقوط كرده بود نيز در اين باره گفت: در داخل پاركينگ ورزشگاه به اتفاق خانواده در پي يافتن جاي مناسبي براي توقف خودرو بوديم كه متوجه شدم قطعه چوبي بر روي كف پاركينگ افتاده است. خواستم چوب را بردارم كه ناگهان با كنار زدن آن پايم لغزيد و به داخل چاه سقوط كردم.

عوارض عبور از گورستان

جام جم آنلاين: يكي از ساكنان شهر وارنا ، بلغارستان ، در كنار درياي سياه در مورد دريافت عوارض از رانندگاني كه مي خواهند از جاده منتهي به گورستان شهر عبور كنند ، اعتراض كرد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه ، «روسن ماركف» رهبر حزب «مردان بلغاري» گفت: ما را زير هزينه هاي عوارض به خاك نسپاريد.
گورستان وارنا 3 كيلومتر از مركز شهر فاصله دارد و مردم ناچارند حداقل 4 يورو براي رفتن به گورستان ، عوارض جاده بپردازند. براي استفاده سالانه از اين جاده مي توان 56 پوند پرداخت.
ماركف گفت: گورستان قسمتي از شهر است و نمي تواند وضعيتي مجزا داشته باشد.
وي تهديد كرد اگر عوارض لغو نشود اين جاده را با مردم ، اتومبيل و تابوت مسدود كند.

مرگ دوخواهر در پرت شدن از قطار اهواز ـ تهران

گروه حوادث: دو خواهر ۱۵ و ۱۸ ساله بر اثر بى احتياطى در بستن در واگن قطار، به بيرون پرتاب شده و جان سپردند.
حادثه ساعت ۱۰ و ۱۸ دقيقه پنجشنبه زمانى اتفاق افتاد كه از حركت قطار مسافربرى اهواز به تهران از كيلومتر ۵۰۵ چند دقيقه اى گذشته بود.غول آهنى با به صدا درآوردن آژير ترمز خطر با تكان هاى شديدى متوقف شد. تعداد زيادى از مسافران در تاريكى شب به طرف تونل شماره ۱۰۵ كه به تازگى آن را پشت سر گذاشته بودند، دويدند. دقايقى از آغاز جست و جو براى يافتن دو خواهر مى گذشت كه پيكر بى جان آنها زير نور زردرنگ چراغ قوه خدمه قطار پيدا شد.دو قربانى حادثه به همراه مادر و پدرشان در ايستگاه بين راهى شهر «سپيد دشت» از توابع استان لرستان به همراه تعداد زيادى مسافر سوار واگن شماره ۲ قطار عادى اهواز به تهران شده بودند.كيلومتر ۵۰۵ به اضافه ۶۰۰ راه آهن جنوب محل ايستگاه «سپيددشت» است. به دليل شلوغى قطار، مسافران با فشار سوار قطار شده و در سالن ها جاى گرفتند. ازدحام جمعيت آنقدر زياد بود كه تعدادى از مسافران در مقابل در ورودى سالن ها ايستاده بودند. براى سوار شدن به قطار عادى، مردم اين منطقه نياز ندارند تا بليت تهيه كنند. آنان با پرداخت ۲۰۰ تومان سوار مى شوند.
قطار با سرعت از تونل ۱۰۴ گذشت. هر لحظه بر سرعت آن افزوده مى شد. در حالى كه حدود ۶ دقيقه از حركت قطار مى گذشت، غول آهنى با سر و صداى زياد وارد تونل شماره ۱۰۵ واقع در حد فاصل بين «سپيددشت» و منطقه «بيشه» شد.تاريكى داخل تونل همه مسافران را كه در راهرو واگن ها ايستاده بودند، لحظه اى از يكديگر بى خبر كرد تا واگن شماره ۲ قطار از تونل خارج شد. باد سرد شديدى به داخل واگن وزيد، مسافرانى كه در  مقابل در سالن شماره ۲ ايستاده بودند، وقتى به طرف باد برگشتند، در كمال تعجب متوجه باز بودن در واگن شدند.در حالى كه تلاش براى خبر كردن كاركنان قطار جهت بستن در آغاز شده بود، زن جوانى فرياد زد دخترانم نيستند.با شنيدن اين جمله، يكى از مسافران ترمز اضطرارى قطار را كشيد. قطار لحظاتى بعد با تكان هاى شديدى از حركت ايستاد. مادر دو دختر ناپديد شده با گريه آنها را به نام صدا مى كرد، ولى تنها صداى ضجه آلود او بود كه در دل شب مى پيچيد.چند مرد به همراه تعدادى از كاركنان قطار به سرعت پياده شدند. همه به طرف تونل مى دويدند. وقتى جست و جوها در حوالى تونل آغاز شد، اجساد دو خواهر در زير نور چراغ قوه به فاصله چند مترى هم كنار ديوار بتونى تونل ۱۰۵ كنار ريل پيدا شدند.
شدت برخورد آن دو با زمين پس از پرتاب شدن به بيرون آنقدر زياد بود كه هر دو خواهر بلافاصله پس از اصابت با زمين جان سپرده بودند.
مادر دو قربانى حادثه درباره چگونگى وقوع حادثه مى گويد: مى خواستيم به «دورود» برويم. شهر «سپيددشت» بين راهى است. اتوبوس گير نمى آيد. بايد با سوارى برويم كه هزينه اش بالاست. ما معمولاً با قطار مى رويم. خيلى ها مثل ما منتظر قطار بودند. وقتى قطار به ايستگاه رسيد، همه هجوم آوردند. به هر زحمتى بود، سوار شديم. ما جلوى در ورودى جا گرفته بوديم. دخترانم «آسيه» و «مريم» از شيشه قطار به بيرون نگاه مى كردند. وقتى بعد از خارج شدن قطار از تونل متوجه باز بودن در شديم. برگشتم، ديدم هيچ كدام از بچه هايم نيستند.دخترم آسيه ۱۸ ساله و دوره پيش دانشگاهى بود و مريم هم ۱۵ سال داشت و كلاس اول دبيرستان بود.مأموران نيروى انتظامى «سپيددشت» بلافاصله پس از اطلاع از اين حادثه در محل سقوط دو دختر جوان حاضر شده و تحقيقات درباره علت و چگونگى حادثه را آغاز كردند.به گزارش واحد مركزى خبر، علت اين حادثه قفل نشدن در يكى از واگن هاى قطار اعلام شده است.بر اساس گزارش اين خبرگزارى، در سه ماه گذشته اين هشتمين حادثه اى است كه در راه آهن تهران - جنوب در مسير لرستان رخ داده است

تيتان؛ جهان قابل اشتعال در «تيتان» باران متان مي‌بارد

يك هفته پس از آنكه نخستين تصاوير خيره كننده از چشم انداز يخزده نارنجي رنگ «تيتان»، قمر اسرارآميز سياره كيوان (زحل) به زمين رسيد، كارشناسان سازمان فضايي اروپا از كشف شواهدي از وجود بارانهاي متان مايع و همچنين ناحيه‌اي پوشيده از شن خيس و صخره هاي يخي و كانال در تيتان خبر دادند.
به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به گفته اين دانشمندان، ظاهرا تيتان نيز دستخوش تغييراتي جوي مشابه آنچه در كره زمين اتفاق مي افتد است؛ اما ماده اصلي تشكيل دهنده آن به جاي آب، متان مايع است.
آنها تيتان را جهاني قابل اشتعال توصيف كردند كه در صورت وجود اكسيژن در جو آن مي تواند فورا به آتش كشيده شود.
يكي از دانشمندان گفت كه فعل و انفعالات مهمي بر سطح تيتان رخ مي دهد.
عكسها حاكي از آن است كه مايعاتي كه بر سطح تيتان جاري هستند بين تپه هاي يخي شيارهايي ايجاد مي‌كنند.
آنها تاييد كردند كه درست در زير سطح تايتان، متان مايع وجود دارد.
دكتر مارتي توماسكو، يكي از دانشمندان عضو پروژه تيتان گفت: « متان مايع چند سانتيمتر زير سطح تيتان وجود داشت. حس ما اين است كه در جايي كه كاوشگر هويگنس فرود آمده، كمي پيشتر باراني از متان باريده است.»
وي اضافه كرد:« مكاني كه كاوشگر هويگنس فرود آمده از مناطق خشك تيتان است. بستر رودخانه ها اغلب اوقات خشك هستند. سپس بعد از باريدن باران جريان مايعات شروع مي شود. اين مايعات جمع مي شوند و وقتي خشك مي شوند متان مايع به داخل سطح تايتان نفوذ مي‌كند.»
به گزارش ايسنا به نقل از بي‌بي‌سي، پروفسور جان زارنيك، محقق اصلي در زمينه فعاليتهاي كاوشگر هويگنس در سطح تيتان گفت كه اين كاوشگر نشانه‌هايي از تبخير متان را به هنگام فرود بر سطح تايتان ثبت كرده است. اما متان موجود بر سياره تايتان مي بايد به طور مرتب از منبع ناشناخته‌اي در داخل اين سياره تامين شود.
مناطق تاريكي كه در عكس هاي ارسالي كاوشگر هويگنس مشاهده مي شود تجمع ذرات دود و مه است كه از جو تيتان بر روي سطح آن مي نشيند. اين ماده تيره آنگاه در كانال ها و حوضچه ها جمع مي شود.
كاوشگر هويگنس، 14 ژانويه، ساعت 11 و 38 دقيقه به وقت گرينويچ بر سطح تيتان فرود آمد

نگاههاى نگران آنها مادر را مى جويد

گروه حوادث: افسانه نوروزى به انتظار صدور رأى درباره خودش است. او از ۸ سال قبل در زندان به سر مى برد. حتى يك بار تا پاى اعدام هم رفت ولى سرانجام بارديگر دادگاه عمومى كيش او را به صورت غير علنى تحت محاكمه قرار داد. على رغم گذشت يك ماه از زمان برگزارى آن جلسه هنوز رأى جديدى دراين باره ابلاغ نشده است. اين درحالى است كه اولياى دم پرونده با حضور در دفترخانه شماره ۱۴۲ تهران طى رضايت نامه محضرى اعلام كردند حاضرند درقبال دريافت ۵۰ ميليون تومان به عنوان ديه از شكايت خود صرفنظر كنند.از زمان اعلام اين خبر از سوى گروه حوادث روزنامه ايران ، عده زيادى از هموطنان گرامى مان از نقاط مختلف كشور به نوعى اعلام يارى كرده اند. بدين ترتيب تاكنون كه يك هفته ازچاپ خبر مى گذرد مبلغ ۴ ميليون تومان براى آزادى اين مادر زندانى به حساب اعلام شده واريز شده است.جهانگيرى ، شوهر اين زن با مراجعه به ما خواستار هميارى بيشترى از سوى خيران نيكوكار شد. وى اميدوار است با كمك هموطنان عزيز به زودى همسرش آزاد شده وبه كانون خانواده شان برگردد. چرا كه نگاههاى مضطرب سه فرزندش چشم انتظار اوست.
كسانى كه تمايل دارند درآزاد كردن افسانه نوروزى سهمى داشته باشند ، كمك هاى نقدى خود را به شماره حساب ۰۳۰۰۸۳۱۷۷۸۰۰۴ قرض الحسنه پس انداز سيبا بانك ملى، شعبه ارديبهشت كد شعبه ۰۱۸۸ به نام «مصطفى جهانگيرى خوش بو» واريز نمايند

«تسونامي براي نخستين بار بشر را سالمند كرد»
يك پژوهشگر ايراني براي نخستين بار فرضيه جديدي درباره تاثير «تسونامي» بر انسان ارائه داد

يك محقق ايراني عضو انجمن بين‌المللي پژوهشگران مغز وابسته به دانشگاه اكسفورد براي نخستين بار در جهان فرضيه جديدي پيرامون «بحران موجوديت زمان براي فيزيك درون مغزي از طريق امواج زلزله تسونامي» ارائه داد.
دكتر احسان‌الله محمدي، عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي در گفت‌و‌گو با خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار داشت: در اين فرضيه كه براساس مطالعات ميان‌رشته‌يي درباره تاثيرات ناشي از تغيير محور و سرعت چرخش زمين براساس تئوري نسبيت انيشتين در اثر بروز تسونامي ارائه شده براي نخستين بار در جهان مساله تغيير شرايط فيزيك بيولوژي مغز و بروز پديده‌هايي نظير انفجار موجوديت زمان و بحران مرگ ديتا (اطلاعات) از طريق تسونامي مطرح شده است.
وي خاطرنشان كرد: پديده تسونامي كه در پي زلزله 9 ريشتري اخير در جنوب شرق آسيا بروز كرد با تغيير محور گردش زمين و تغيير سرعت گردش آن باعث كند شدن زمان و در نتيجه افزايش سرعت پير شدن سلولهاي بدن جانداران شد بدين ترتيب تسونامي براي نخستين بار بشر را سالمند كرد.
دكتر محمدي تصريح كرد: در اين سيستم زمان به هيچ وجه زمان تقويمي و ساعتي يا زمان فلسفي يعني تكرار حادثه در ذهن نيست بلكه منظور از زمان موجوديت كل انسان در فيزيك درون مغزي است.
به گفته اين عضو انجمن بين‌المللي پژوهشگران مغز (IBRO)، زلزله از نظر فيزيك آكادميك جزو سيستمهاي ديناميك پيچيده و غيرقابل تحليل است زيرا فاكتورهاي پنهان براي اين كه بتوان با فرمولهاي رياضي نوين آنرا تقليل داد و در قالب آلگوريتم‌هاي محدود و بسته مورد پردازش قرار داد وجود ندارد. بنابراين در اين مطالعه به جاي استفاده از مقياس رياضي فيزيك آكادمي، فيزيك درون مغزي مورد توجه قرار گرفته است.
وي خاطرنشان كرد: دو فيزيك موبايل (متغير) يعني شرايط فيزيكي بيروني (فيزيك عالم طبيعت) و شرايط فيزيك موبايل درون مغزي نيازمند يك سيستم شعوري ثالثه غيرموجود در اين دو بيولوژي است كه بتواند درباره انفجار موجوديت زمان بر اثر امواج تسونامي قضاوت كند؛ بنابراين آنچه كه در اين طرح مطرح شده استفاده از يك سيستم شعوري بينابيني است؛ اگر چه خود شعور از ارتباط به وجود مي‌آيد.
دكتر محمدي تصريح كرد: تسونامي مجموعه‌اي از اطلاعات بوده كه با استفاده از طول شبانه‌روزي 24 ساعته وارد سيستم مغزي شده، بلافاصله اين دنياي طبيعتي در منطقه هيپوتالاموس (SCN) تبديل به جريان الكتريكي مي‌شود، سپس اين جريان الكتريكي به غده اپيفيز يا پي‌نئال رفته و سبب ترشح نوروترنسميتر شيميايي مي‌شود. سوپرا كياسماتيك نوكلئيس HT-SCN را پيش‌ساز يا ساعت بيولوژيكي مغز مي‌گويند. نوروترنسميتر شيميايي غده اپيفيز كه ملاتونين نام دارد رمز شيميايي يا اسم حركت رشد شبانه فيزيك درون مغزي تلقي مي‌شود. در تاريكي فرمان رشد به سلولهاي درون مغزي براي حركت ابلاغ مي‌شود و سلولها شروع به فعاليت و ساخت و ساز مي‌كنند و در واقع ادامه حركتشان جواني را به سالمندي تبديل مي‌كند.
وي خاطرنشان كرد: از نظر فيزيك درون مغزي اين عمل يعني تبديل اطلاعات 24 ساعته به جريان الكتريكي و تبديل آن به جريان شيميايي در سريعترين زمان انجام مي‌شود و رشد سلولي بلافاصله صورت مي‌گيرد اما از نظر زمان تقويمي و زمان تكرار حادثه در ذهن مدتها تحت عنوان عمر انسان اين حركت ادامه مي‌يابد اما اين بار امواج تسونامي به علت افزايش سرعت به ميزان سه ميليونيم ثانيه كه در اثر تغيير محور زمين بوجود آمده باعث كوتاه شدن ديتاي 24 ساعت شده است و در نتيجه فرمان ملاتونين به سلولها سريعتر شده و انسان در اندازه كسري از يك ثانيه پيرتر شد يعني در معرض فقدان اطلاعات زمان قرار گرفت.
عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي تصريح كرد: انتقال تمامي اطلاعات در فضاي سرعت در نهايت 300 هزار كيلومتر در ثانيه است كه اگر اين پارامتر سرعت قطع شود هرگز فيزيك بيولوژي مغزي در مقابل ديتاي زمان قرار نمي‌گيرد. در صورت افزايش سرعت، مرگ سلولي در فضاي سرعت نوري به صورت نكروز و التهاب و سرانجام چروكيده شدن سلول و از بين رفتن آن صورت مي‌گيرد؛ اما در فضاي بالاي سرعت نور، مرگ سلولي ناگهاني و به صورت آپپتوزيس يعني تكه‌تكه شدن ناگهاني است. پس از بالا رفتن شديد سرعت، انفجار موجوديت سلولي به صورت تصور آب شدن سريع بوجود مي‌آيد كه در تسونامي براي مدت كسري از يك ثانيه‌ براي تمام مغزها اين اتفاق افتاد.
وي خاطرنشان كرد: پس از بحران هستي و ناهستي ناشي از بودن زمان و بودن سرعت حركت در مقطع 300 هزار كيلومتر در ثانيهاگر باز هم تسونامي داشته باشيم چرخش‌هاي سريع كره زمين با قطع اطلاعات 24 ساعته و كاهش طول شبانه‌روز انسان را در سالمندي سريع قرار مي‌دهد چون ملاتونين يا رمز شيميايي رشد در تاريكي بيشتر ترشح شده و در نهايت انسان سالمندتر مي‌شود.
دكتر محمدي با اشاره به ماهيت بيولوژيكي مغز كه از 12 ذره و چهار نيرو تشكيل شده است، اظهار داشت: امواج تسونامي روي مبادله ذرات كوآنتومي و نيروهاي الكترومغناطيسي، نيروهاي هسته‌اي سنگين، نيروي هسته‌اي ضعيف و نيروي گرانش تاثير خود را گذاشته است؛ بنابراين تمامي شبكه‌هاي عصبي مغز انسان به خصوص سيستم فيزيك بيولوژيك مغز انسان در اثر اين حادثه دچار انفجار فقدان اطلاعات شده است.
وي افزود: بدين ترتيب همبستگي زماني براي مدت مشخصي از بين رفت و اطلاعات زماني و فضا انسجام خود را از دست داد. اين تحليل به ما نشان مي‌دهد كه مغز انسان مي‌تواند بدون اطلاعات سالمندي را طي كند، بدون آنكه تقويم زمان يا ساعت مچي دست ما آن را نشان دهد. بنابراين سالمندي سلولها با كندي زمان همديگر را پوشاندند و ما متوجه اين پديده در تمام دنيا نشديم.
دكتر محمدي تصريح كرد: اگر يك سيستم شعور سوم داشته باشيم كه مجهز به يك مقياس رياضي نوين باشد مي‌تواند بين دو سيستم طبيعت و بيولوژي مغزي قضاوت كند و حقيقت انفجار ناگهاني موجوديت زمان را براي ما مشخص كند.
گفتني است، علاقمندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در زمينه نظريات علمي دكتر محمدي با نشاني پست الكترونيكي E-Mohammadi@usa.com تماس بگيرند

صف اعدام در اوگاندا

جام جم آنلاين: 417 زنداني محكوم به مرگ در اوگاندا به اقدام قانوني براي تغيير نوع اعدام خود دست زدند. وكيل مدافع آنان در دادگاه قانون اساسي اين كشور گفت: دار زدن مجازاتي بي رحمانه و غيرقانوني است.
به گزارش بي بي سي به نقل از خبرگزاري فرانسه ، هنگامي كه وكيل مدافع اعدامي ها در دادگاه نحوه دار زدن را شرح مي داد 5 زنداني كه به نمايندگي از همه اعداميان حضور داشتند به گريه افتادند.
خود مسوولان زندان ها هم ظاهرا با دار زدن مخالفند و معتقدند باعث ناراحتي آنان مي شود.
از سال 1999 كه فقط در يك روز 28 نفر اعدام شدند تاكنون هيچ زنداني در اوگاندا اعدام نشده است و لابد به همين دليل تعداد اعداميان منتظر ، به 417 نفر رسيده است.
يك قاضي دادگستري اوگاندا گفت: مجازات اعدام بايد باقي بماند زيرا عاملي بازدارنده است و بيشتر مردم از آن حمايت مي كنند.
وي گفت: ما نماينده همه مردمي هستيم كه معتقدند افراد بايد مسوول اشتباهات خود باشند.

پرونده حادثه مرگ دانش آموزان در پارک شهر هنوز باز است

ايسنا:سخنگوي قوه قضاييه از رضايت تمام اولياي دم 6 دانش آموز غرق شده در حادثه استخر پارک شهر و پرداخت ديه به آنها خبر داد.
جمال کريمي راد درباره سرنوشت پرونده پارک شهر گفت : ديه همه دانش آموزان پرداخت شده است و تمام اولياي دم رضايت داده اند. وي خاطرنشان کرد: درباره جنبه عمومي حادثه ، هنوز نظر کارشناسي به دادگاه ارائه نشده است ؛ چرا که ساختار تشکيلاتي اي که شهرداري منطقه در اختيار دادگاه قرار داده ، با واقعيت مطابقت نداشته است و قاضي پي برده که ساختار تشکيلاتي به صورتي ديگر است.

سخنگوي قوه قضاييه با بيان اين که تعداد متهمان اين پرونده 5نفر است که با قرار وثيقه آزاد شده اند ، گفت : اين افراد مرتبط با شهرداري هستند. وي درباره طولاني شدن رسيدگي به اين پرونده اظهار کرد: به دليل اين که بحث کارشناسي در اين پرونده هنوز به اتمام نرسيده است ، رسيدگي طولاني شده ، اما اميدوارم در اظهارنظر نهايي تسريع شود. بر اثر حادثه دلخراش واژگون شدن قايق دانش آموزان در درياچه پارک شهر در سال 81 ، 6 دانش آموز و قايقران جان باختند.

منابع: خبرگزاريهاي جمهوري اسلامي ايران - ايسنا - جام جم

        http://www.Sare.ir       

For Order Bamdad Card Account
 
 
Right click Then CLICK show pic...
 

Iran-Sare2008
 

 

 

Welcome all to Iran-Sare2008 Group
 

Join our Group to receive nice
Nice, Funny, Cool, News, Photos, Art, Programs,Comics,...
and more e-mails!Powered by ---> I r a n - S a r e 2 0 0 8 G r o u p

 

تازه ترين اخبار ايران و جهان همه روزه در گروه Sare2008

براي عضويت در اين گروه و دريافت ايميلهاي روزانه روي لينک زير کليک کنيد

www.group.sare.ir